23/12/09

ΕΥΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΟΥΡΑΓΟΥ

ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΑΝΑΣΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΙΝΕΣ ΜΕΡΕΣ

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν η τελευταία αγωνιστική πριν τις γιορτές, αφού ο ουραγός Ιωνικός Λαμίας αποτέλεσε εύκολη λεία για την Αναγέννηση (31-22). Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο νικητής του αγώνα φάνηκε και πήραν ευκαιρίες οι "μικροί" της Αναγέννησης. Το σκορ ημιχρόνου (19-7) έδωσε διαδικαστικό χαρακτήρα στο δεύτερο μέρος, όπου οι μικροί τα χάλασαν κάπως, αφού το εν μέρει σκορ ήταν 12-15!!!

Θετικός πάντως ακόμη μία φορά από τους μικρούς ήταν ο Μακρής Στέλιος, που δείχνει σημάδια ώριμου αθλητή και καλά στοιχεία έδειξαν οι αδερφοί Τλούπα και στο 2ο μέρος ο Ζορμπάς, που μπορεί να βελτιωθεί πολύ περισσότερο, αν πιστέψει στον εαυτό του.

Η Αναγέννηση σίγουρα θα βρισκόταν πολύ ψηλότερα, αν δεν είχε αυτοκτονήσει με Νέα Ιωνία και Πολιτεία, αλλά έχει το χρόνο να ανακάμψει και να αναρριχηθεί βαθμολογικά. Μετά τις γιορτές θα ταξιδέψει στην Αθήνα και θα αντιμετωπίσει τον πρωτοπόρο Λεωνίδα στις 9 Ιανουαρίου, ένα παιχνίδι καθοριστικό για τη συνέχεια.