25/4/11

Α.Ο.ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 30-26

Αναγέννηση 2010-2011
Το πάλεψε, αλλά έχασε η Αναγέννηση σήμερα στα Γιάννενα από τον ισχυρό Α.Ο. Ιωαννίνων, ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Α2, με 30-26 (ημίχρονο 18-13).
Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι το 20΄ όταν το σκορ ήταν 11-11, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βρήκαν "τρύπα" στην άμυνα της Αρτινής ομάδας και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 18-13. Κακό για την Αναγέννηση και το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, όμως με ένα επί μέρους 2-10 από το 35΄ έως το 52΄ ισοφάρισαν σε 24-24. Τρία άστοχα τετ-α-τετ από πλευράς μας στη συνέχεια, είχαν σαν αποτέλεσμα ο Α.Ο.Ι. να ξεφύγει πάλι στο σκορ και να πάρει τους 2 βαθμούς της νίκης.
Το σκορ στα 10λεπτα: 6-5, 11-11, 18-13(ημίχρονο), 22-16, 24-23, 30-26.
Τα γκολ για την Αναγέννηση πέτυχαν:  Τσέλιος 8, Στ. Μακρής και Κωνσταντίνου από 5, Λάκκας 4, Ζορμπάς 3 και Ντάλας (που έπαιξε αν και τραυματίας) 1.